Standart Halı Ölçüleri Nelerdir?

Gordios markası olarak ürettiğimiz standart halı ölçüleri ve kesme yolluk halıların ölçülerini aşağıdan bulabilirsiniz.

Standart Halı Ölçüleri

Ürettiğimiz ürünlerde genel olarak standart ölçüler bulunmaktadır. Bunun haricinde bazı ürünlerimizde özel ölçü imkanı da vardır. Peki standart halı ölçüleri nelerdir?

Salon için tercih edilen halılar genel olarak standart ölçülerdir. Bu halılar 4 ve 6 metre kare olarak geçer. 4 metre kare halı ölçüsü bazı modellerde 160×230 bazı modellerde de 165×230 gibi ölçülerdir. Evinizde ölçüm yaptığınızda eni 160 cm uzunluğu 230 cm olarak düşünebilirsiniz. 6 metre kare halılarda ise halının eni 200 cm uzunluğu ise 290 cm’dir. Bazı modellerimizde uzunluk 300 cm’de olabilmektedir. Bu ürünler standart halı ölçülerindedir.

Stadart Salon Halısı
4 m2 halı

Salon haricinde diğer odalarınız için de standart halı ölçüleri bulunmaktadır. Birçok modelimizde 80×150 – 80×300 gibi yolluk olarak kullanabileceğiniz ürünler standart ölçülerdir. Bunların haricinde 120×180 ölçüsündeki ürünlerimiz de standart olarak geçmektedir.

Özel Ölçü Halılar

Eğer standart ölçüler evinize uymuyor ise birçok modelimizde özel ölçü imkanı da bulunmaktadır. Örneğin standart halılarda en büyük ölçü genel olarak 6 metre karedir. Ancak 6 metre kareden daha büyük bir halı istiyorsanız yine Gordios halının 240×340 ölçüsündeki halıları tercih edebilirsiniz.

gordios-yolluk-hali

Koridor ve mutfak gibi ince uzun odalarınız içinde ise kesme yolluklarımızı sizlerin beğenisine sunduk. Eni 80 ile 200 cm uzunluğunda değişen halılarımız istediğiniz uzunlukta kesilerek evinize özel hazırlanmaktadır. Ürünlerimiz ve bayilerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.