Doğal İplikli Halılarda Hav Çıkması

Gordios halı olarak müşteri odaklı bir üretimi benimsiyoruz ve bu bağlamda farklı iplik kaliteleri ile üretim yapıyoruz. Bu ipliklerden biri de doğal iplikler. Bu sebeple bu yazımızda doğal iplikli halılarda hav çıkması sorununu inceledik.

Halılarda Hav Çıkması

Doğal iplikli halılar hem kalitesi hem de yumuşaklığı sebebiyle çok tercih edilen halılardır. Evinizde konfor sağlaması ile birlikte şık bir görüntü de sunar. Ancak olumlu birçok özelliğinin yanında ilk başlarda hav çıkartma gibi bir sorunu da vardır. Halının dokunması sırasında dış yüzeyde hav kalır. Bu havlar halının ilk kullanımıyla sürtünmenin de etkisiyle yüzeye çıkar.

Halılarda hav problemi için başlarda halınızı biraz daha fazla süpürmeniz en doğru yoldur. Zamanla halınızın havının azaldığını sizde göreceksiniz. Burada halınıza kendisine gelmesi için biraz zaman tanımanız gerekecektir. Daha sonrasında zaten halınızın ilk yıkaması gelecek ve yıkama sonrasında hav problemi büyük oranda azalacaktır.

Tüy Çıkması Sorun Mu?

Doğal iplikli halılarda belirtilen şekilde hav çıkması gayet normal bir durumdur. Bunun için herhangi bir endişeye kapılmadan halınızın üretimde meydana gelen havı atmasını beklemeniz de fayda var. Daha sonrasında çok daha konforlu olarak halınızı kullanabilirsiniz.

Halınızda hav çıkması sebebiyle bir kelleşme durumu meydana gelmiş ise ürünü incelenmesi için almış olduğunuz bayi aracılığı ile merkezimize gönderebilirsiniz. Bunun için Gordios marka halılarda garanti süreçleri yazımızı inceleyebilirsiniz.